Exacttools.sk

Ako zabezpečiť najdlhšiu možnú životnosť kotúčov EXACT?

Rezanie rúr pílami EXACT je proces, v ktorom je materiál rúry kotúčom odoberaný, nie brúsený (ako pri karbobrúske). Tento proces tak zabezpečuje relatívnu beziskrivosť, hladký rez a chladné steny rúry, a teda možnosť okamžitej práce s rúrou po odrezaní. Rezné kotúče EXACT tak dostávajú zabrať! Je preto dôležité sa o ne správne starať. Aký kotúč vybrať? Čo ovplyvňuje ich životnosť? Kedy je vhodné ich nabrúsiť? Všetko sa dozviete v tomto článku.


Píly Exact sú efektívny a rýchly spôsob rezania rúr všetkých materiálov od 15 mm až do 460 mm. Konštrukcia píly zabezpečuje vysokú bezpečnosť, rýchlosť a čistý rez. Na oplátku je potrebné dôkladné zaškolenie a dodržiavanie základných techník rezania. To vám zabezpečí aj dlhú životnosť kotúča.


Čo ovplyvňuje životnosť kotúča?

Medzi faktory, ktoré ovplyvňujú životnosť kotúča patrí materiál a hrúbka steny rúry. Je jasné, že plastových rúr odrežete viac ako nerezových. Samotný stav rúry ako hrdza, švy zvaru, čistota, ovalita, hrajú tiež dôležitú úlohu.

Správnou manipuláciou s pílou pred, počas a po rezaní viete však predĺžiť životnosť kotúča o niekoľko desiatok rezov.


Čo predĺži životnosť kotúča?

Najdôležitejším faktorom je rýchlosť rezania. Je potrebné zvoliť správnu rýchlosť pri zarezávaní a posuve píly EXACT. Posun píly vpred nesmie byť príliš pomalý ani rýchly. Správna rýchlosť posunu pri rezaní sa dá pomerne dobre rozoznať podľa veľkosti triesok. Ich dĺžka by mala byť okolo 1-2 mm.

Nemali by ste zabudnúť ani na vyčistenie priestoru kotúča od triesok, vždy po pár rezoch.

Dodržaním rýchlosti a čistoty sa vyhnete nie len otupeniu kotúča, vylámaniu zubov ale šetríte aj samotný motor. Správny postup rezania nájdete TU. Video s postupom rezania pre modely ProSeries nájdete TU.


Brúsenie kotúčov

Veľkou výhodou kotúčov EXACT je možnosť nabrúsenia. TCT alebo Cermet kotúče sa dajú nabrúsiť dva alebo tri krát. Mali by byť brúsené u lokálneho špecialistu - brusiča. Kontaktujte nás a zabezpečíme vám nabrúsenie.

Podmienkou je, aby na kotúči neboli vylámané doštičky. V prípade jednej vylámanej doštičky, na zube kotúča, je možné kotúč používať a brúsiť. Ak sa vám pri rezaní poškodili 2 a viac po sebe idúcich zubov, použitie ani brúsenie nie je možné.


Záver

Patentované píly EXACT ponúkajú množstvo výhod. Všetky výhody je možné čerpať naplno iba vtedy, ak sa pílou manipulujete správne a dôkladne sa o ňu staráte. Nikdy nepoužívajte pílu, bez prezretia videonávodu, zaškolenia naším technikom alebo bez prečítania manuálu.

Chcete vidieť EXACT pílu v akcii? Chcete vedieť či je to správne riešenie na delenie rúr pre vás? Kontaktujte ant s.r.o. a naši technici vám poradia, EXACT píly predvedú a pomôžu s výberom potrubárskeho a inštalatérskeho náradia.Prečítajte si aj:


kotúč TCT na pílu EXACT

Viac o značke EXACT

Exact pílový systém na rezanie rúr je navrhnutý a vytvorený pre profesionálne použitie. Píly sú ľahké a prenosné pre prácu v teréne. Píly EXACT sú určené na rezanie oceľových, plastových, hliníkových, liatinových, nerezových a viacvrstvových rúr.

Prejsť na článok


Exact Píla na potrubie pri použití

Píly na potrubie EXACT

Všetky píly Exacttools sú ľahké a manipulácia s nimi je pohodlná. Píly môžete použiť na rezanie ocele, medi, plastov, liatiny, nerezovej ocele a viacvrstvových plastohlinníkových rúr. Pozrite si kompletnú ponuku píl:

Píly na oceľové potrubie
Píly na plastové potrubie
Píly na ventilačné potrubie
Úkosovačky potrubia
Pílové kotúče

 
exact tabulka
Služby pre vás:
Sledujte nás:
ant-na-facebooku Katalog potrubárskeho náradia a orbitálnych zváračiek

katalog
porovnanie pil exact
rezanie rur s velkym priemerom
rezanie plastovych rur
pneumaticka pila exact pipecut air 360
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In